Skip to main content
Dots

Rozwój każdego przedsiębiorstwa przemysłowego jest ściśle powiązany z koniecznością inwestowania w nowoczesne maszyny i urządzenia. W dzisiejszych czasach, aby być konkurencyjnym na rynku, niezbędne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu, który może być jednak kosztowny. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które pozwala uniknąć wysokich wydatków — leasing maszyn i urządzeń. Dowiedz się, jakie korzyści niesie ze sobą leasing maszyn, jakie urządzenia możesz u nas leasingować, oraz jakie procedury obowiązują w trakcie współpracy z Fi Finance Polska.

Co obejmuje nasza oferta leasingu na maszyny i urządzenia?

Leasing na maszyny stał się elastycznym i dostosowanym do indywidualnych potrzeb rozwiązaniem, pozwalającym przedsiębiorcom inwestować bez konieczności angażowania dużych kapitałów. Dzięki naszemu doświadczeniu i partnerstwom z wieloma dostawcami, jesteśmy w stanie oferować leasing urządzeń oraz leasing maszyn praktycznie na każdy sprzęt i to niezależnie od jego wieku.

Leasing maszyn z FI Finance Polska to między innymi:

  1. Leasing na maszyny nowe oraz używane nawet do 20 lat.
  2. Leasing urządzeń z niskim udziałem własnym oraz długim okresem finansowania.
  3. Na stopie stałej i zmiennej, w PLN lub EUR.
  4. Zwrotny leasing maszyn finansowanych do 1 roku od daty zakupu.
  5. Procedura uproszczona leasingu na urządzenia, bez konieczności wypełniania wniosków leasingowych oraz składania dokumentów finansowych.
Dots

Leasing maszyn: Jakie maszyny możesz u nas leasingować?

Nasza oferta finansowania obejmuje maszyny wszelkiego rodzaju. Oferujemy leasing na maszyny produkcyjne, urządzenia do przemysłu spożywczego, medycznego i budowlanego, do obróbki drewna i metali oraz wiele innych. Bez względu na branżę, w której działasz, mamy rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Pamiętaj, że leasing na maszyny wiąże się z koniecznością weryfikacji kredytowej leasingobiorcy, ale również dostawcy i samego przedmiotu leasingu. Ponieważ najbardziej preferowanym finansowaniem jest leasing maszyn nowych (gdy dobrze znany firmie leasingowej jest dostawca i nie ma problemu z weryfikacją pochodzenia oraz stanu technicznego przedmiotu leasingu), za którym idzie niski udział własny oraz niewielki koszt leasingu.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda, gdy staramy się o leasing urządzeń używanych. Tu koszt leasingu zależy od typu sprzedawcy (autoryzowany lub nie) oraz wieku przedmiotu leasingu, który w ekstremalnych przypadkach może sięgać nawet 20 lat. Leasingodawca, u którego wnioskujemy o leasing maszyn i urządzeń najpewniej zleci wycenę finansowanego środka trwałego (w zależności od rodzaju przedmiotu może ona kosztować nas nawet 1000 zł) i od niej uzależni wysokość udziału własnego. Na najstarsze maszyny może on wynieść nawet 20-30% wartości.

Skorzystaj z naszego prostego Symulatora Kosztów Leasingu

 

Kalkulator leasingowy Dots

Leasing Urządzeń z Fi Finance Polska: Jak wyglądają procedury

Procedura na leasing urządzeń z Fi Finance Polska jest prosta. Cały proces rozpoczyna się od określania stawki amortyzacji przedmiotu przeznaczonego na leasing na urządzenia. Najkrótszy okres leasingu to taki w którym środek trwały amortyzuje się w 40%. A więc leasing maszyn z amortyzacją 20% to 2 lata, a przykładowo leasing urządzeń z amortyzacją 10% to aż 4 lata. Od wartości amortyzacji uzależniona jest również minimalna wysokość wartości wykupu, którą łatwo sprawdzisz, korzystając z naszego kalkulatora leasingowego.

Po ustaleniu stawki amortyzacji warto skorzystać z naszego doradztwa leasingowego i ustalić najbardziej opłacalne parametry leasingu takie jak okres, wysokość wykupu oraz wpłaty własnej. Nasz doradca poinformuje Cię również, czy leasing maszyn i urządzeń kwalifikuje się na procedurę uproszczoną leasingu (bez konieczności wypełniania skomplikowanych wniosków leasingowych oraz składania pełnych dokumentów finansowych czy zaświadczeń z ZUS i Urzędu Skarbowego) oraz przygotuje listę dokumentów przedmiotu leasingu, jakie należy przedłożyć. Poniżej przedstawiamy spis dokumentów najczęściej wymaganych na leasing na maszyny. Są to:

  1. Faktura proforma.
  2. Faktura pochodzeniowa (zakupu przedmiotu leasingu przez obecnego właściciela. Jeżeli będzie to dostawca nieznany firmie leasingowej, zostanie poproszony również o potwierdzenie płatności za fakturę pochodzeniową).
  3. Komplet zdjęć maszyny lub wycena niezależnego rzeczoznawcy wskazanego przez leasing.
  4. Specyfikacja z informacją o przebiegu lub liczbie przepracowanych motogodzin.
Dots

Korzyści Ze Współpracy z Fi Finance Polska w zakresie leasingu maszyn i urządzeń

Współpraca z Fi Finance Polska i nasz leasing maszyn i urządzeń przynosi wiele korzyści. Unikasz konieczności inwestowania dużych sum w zakup maszyn i urządzeń. Dzięki naszej współpracy Twój wniosek zostanie rozpatrzony sprawnie i szybko bez niepotrzebnych formalności. Przed podpisaniem umowy leasingu zapoznasz się z jej treścią oraz wszelkimi ewentualnymi opłatami i kosztem negocjowanej składki ubezpieczeniowej. A leasing na urządzenia spłacasz w wygodnych ratach.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

lub